FAQ

 1. Czy można kupić oleje od ręki?

  Zwykle wytwarzamy konkretne oleje zaraz po wpłynięciu zamówienia. Wynika to z faktu, że mają one dość krótką datę ważności, a nam zależy na tym, abyś dostał świeży produkt. Dlatego też w krótkim czasie wytworzymy olej z wybranego surowca i o wybranej pojemności.

 2. Jaki termin przydatności mają oleje?

  Uśredniając można powiedzieć, że należy je spożyć maksymalnie w ciągu trzech miesięcy od daty produkcji. Nasze produkty mają oryginalne etykiety, na których zawsze umieszczamy datę powstania. To nią należy się kierować wyliczając okres przydatności produktu do spożycia.

 3. Jak wygląda produkcja oleju?

  Olej wytwarzamy w naszej małej, rodzinnej manufakturze. Pracujemy metodą zimnego tłoczenia. To znaczy, że podczas całego toku tłoczenia temperatura nie przekracza ok. 35˚C. Dodatkowo osobiście doglądamy całego procesu, ręcznie selekcjonujemy surowce i rozlewamy produkty. Dzięki tak przeprowadzonemu procesowi olej zachowuje wszelkie walory smakowe surowca i właściwości z niego pochodzące.

 4. Dlaczego olej nie jest klarowny?

  Metoda zimnego tłoczenia pozwala na wytworzenie produktu z osadem. Nie pozbywamy się go – nie filtrujemy ani nie oczyszczamy olejów. Tenże osad jest niezwykle cennym skarbem – to w nim zaklęte są zdrowotne właściwości surowców, z których są wytworzone nasze produkty. Ciemne buteleczki pomagają ochronić się olejom przed słońcem, a tym samym przedłużyć ich przydatność do spożycia.

 5. Jak wybrać odpowiedni olej?

  Podczas wyboru produktów najlepiej kierować się walorami smakowymi i właściwościami prozdrowotnymi surowców, z których tłoczymy oleje. Zawierają one mnóstwo witamin i minerałów, więc nie tylko świetnie uzupełniają domową spiżarnię, ale także dietę. Nasz pradziadek z równie wielką przyjemnością spożywał wytworzone przez siebie oleje, co je wytwarzał.

 6. Jaki termin przydatności mają oleje?

  Uśredniając można powiedzieć, że należy je spożyć maksymalnie w ciągu trzech miesięcy od daty produkcji. Nasze produkty mają oryginalne etykiety, na których zawsze umieszczamy termin przydatności do spożycia.